povídání

Skládaná krabička s víkem

Ahoj všichni, dneska vám představím další hrátky s papírem a washi páskami, i když ty dnes nehrají ani takovou roli. Já, jakožto maniak do všech krabiček, úložných prostorů apod, to mám těžké, jelikož žádná krabička pro mě není dokonalá. Tak jsem si vytvořila svou vyvolenou sama. A je to tak jednoduché, že to zvládnete i vy!

Jediné, co budete potřebovat, je větší pevný karton, pravítko, tužka a nůžky. Čím větší karton seženete, tím větší krabičku si budete moct vytvořit, dbejte ale také na jeho pevnost, pokud budete mít karton slabší, doporučuji slepit dva k sobě, abyste neměli krabičku moc měkkou.

Na papír narýsujte čtverce 3 x 3 tak, jak vidíte níže. Velikost záleží jen na vás a na vašem kartonu. Já rýsovala tak, co se vešlo na můj karton, tedy co čtvereček, to 11.5 cm.

 Pak rozdělte krajní rohové čtverce úhlopříčkou tak, jak vidíte níže, přičemž šedivé části budete vystříhávat.

 Po vystřihnutí byste měli dosáhnout tohoto patvaru:

Pro snadnější lepení a kompletování krabičky ustřihněte špičaté rohy, které vám vznikly odstřižením šedivých částí. Stačí ustřihnout cca 3 cm. Pokud byste je neustřihli, při skládání krabičky vám budou vadit a budete je muset ohýbat ještě na druhou stranu.

Zohýbejte krabičku podle pravítka a sestřižené rohy zahněte směrem dovnitř tak, jak vidíte na obrázku níže. A nakonec jednoduše slepte. Já lepila rovnou za pomoci pásek, bez lepidla, izolepy a čehokoli dalšího.

Ještě jsem si krabičku vyzdobila pomocí washi pásek

Jak na víko?

Budete potřebovat další čtverec z kartonu. Pro snadnější zavírání doporučuji zvolit čtverec o 0,5 cm větší, než z jakého máte krabičku. Např. já mám krabičky 11.5 cm velké, takže na víko jsem si nakreslila čtverec o velikosti 12 cm. Ten jsem pak rozšířila o rámeček cca 2,5 cm široký (záleží na tom, jak moc chcete, aby vám víko přesahovalo), přičemž malé vytvořené čtverečky v rozích jsem zase rozdělila a šedou část vystřihla.

Takto bude vypadat vystřihnuté rozložené víko. Stačí pak přehyby jen podle pravítka zohýbat, špičky zahnout dovnitř (tady nebudete muset nic stříhat) a slepit

No a tím jsme skončili 🙂 Jednoduché, ne? I když se to podle toho rýsování zdát nemusí… A nechtějte vědět, jak jsem ty nákresy vytvářela… V práci v Excelu o obědové pauze!!

Třeba i tyhle krásné washi pásky můžete zakoupit zde. Líbí se vám krabička? Já mám v jedné uložené laky na nehty, v druhé blbůstky do vlasů a v třetí vzorky kosmetiky. Co si do nich dáte vy?

0 komentářů

Napsat komentář