povídání

BENEFIT CHEEK PARADE

Když jsem ji poprvé uviděla, říkala jsem si, že ji nepotřebuju, že mám tvářenky od Clinique a že si s nimi vystačím. Když jsem ji uviděla podruhé, říkala jsem si, že ta musí být moje. Když jsem si ji chtěla koupit, byla už vyprodaná. Ale přece jen si ke mě cestu našla.

Cheek pop paletku, svůj první produkt od Benefitu jsem si nakonec objednávala z jedněch britských stránek a jelikož nezasílali do ČR, nechala jsem si ji poslat k bráchovi do Skotska, kam jsem se měsíc po objednání chystala. Takže je to vlastně takový skotský suvenýr. O to víc ji miluji.

A ano, přiznávám, že jsem jí naprosto propadla a od té doby, co jí mám, používám jí opravdu denně a na Clinique tak nějak zapomínám.

Hlavním důvodem je totiž to, že v téhle paletce je všechno, co pro líčení tváří potřebuji a nemusím tak otevírat několik produktů. Ještě by v ní mohl být nějaký dokonalý rozjasňovač a bylo by to úplně nejvíc nejlepší.

Paletka je v papírovém obalu, který je opravdu tuhý a pevný, nemusíte se tedy bát, že by se vám pomačkala. Objednávala jsem si ji za cenu 49,5 liber, což v té době odpovídalo ceně cca 1470 Kč, tedy jen o dvacku dražší, než za kolik se paletka prodávala u nás v akci. Jeden produkt potom vyjde tedy na 294 Kč, což je opravdu luxusní cena, vzhledem k tomu, že se jedná o plná balení, která se obyčejně prodávají za 1099 Kč. No, není divu, že byla tak rychle vyprodaná. Krabička má šest okýnek, kde v jednom z nich je štěteček a v pěti zbývajících jsou potom pudrové produkty a to následující: bronzer Hoola a Hoola Lite a tvářenky Galifornia, Dandelion a Rockaterur

Když si to tedy rozebereme podrobněji…

Bronzer Hoola je opravdu tmavý, pokud do něj sáhnete jak prstem, tak štětcem. Jde velmi snadno nabrat, je takový prášivější, ale neopadává ze štětce, pokud s ním vyloženě neklepnete o ruku a to oceňuji. Bála jsem se, že ho budu opomíjet, protože na mě bude hodně tmavý, ale opak je pravdou.
Letos se mi podařilo brzy opálit spálit, takže jsem po něm začala sahat při každém líčení už někdy od začátku června a používám ho denně na zvýraznění opálení a lehké vykonturování tváře. Dodá pleti takový přirozený šmrnc a to se mi na něm tak líbí. Nejlépe se mi s ním pracuje pi použití zkoseného tvářenkového štětce, popřípadě menšího pudrového, záleží, který mám zrovna po ruce a čistý 😀

Světlá Hoola Lite je naopak tou nejméně využívanou částí paletky, ale věřím, že své využití si najde zejména v zimě, kdy budu zase vybledlá jako smrtka. Světlou Hoolu nyní používám na zbytek čela a tváře, kde nenanáším tu tmavou a vlastně jsem si z té světlé udělala přes léto spíš takový pudr. Přijde mi o něco víc prášivější, než ta tmavá, ale krásně splyne s pletí.

Galifornia je poslední dobou asi nejdiskutovanější tvářenka od Benefitu a zároveň je i nejnovějším přírůstkem. Dlouhou dobu jsem si myslela, že je to Califofnia, ale pak si to jen stačilo pořádně přečíst a hned jsem byla vyvedena z omylu :D. Její barva je přinejmenším zvláštní. Když byla úplně nová, měla na sobě takový zlatý sheen a s tím byla fakt božská a na tváři to vypadalo úžasně. Jenže ten sheen se asi po třech nebo čtyřech použitích úplně smazal a zbyla jen barva, což je neuvěřitelná škoda, protože právě ten zlatavý lesk dodal téhle tvářence ty správné grády a zároveň trochu zastoupila práci rozjasňovače. Tahle tvářenka je hodně slisovaná a jde velmi špatně nabrat na štětec, takže je potřeba ho tam trochu víc vymáchat, abyste vůbec něco nabrali. Je pěkná, to jo, používám ji ráda, jen škoda toho zlata.

Dandelion je světloučká růžová, která při mém momentálním opálení není prakticky vidět. To je asi historicky poprvé, co něco takového říkám 😀 Na tváři mi zanechá pouze velmi lehoučký nádech, kdy je opravdu velmi málo viditelná. Pokud chci opravdu trošku tváře rozzářit, musím trochu vrstvit, aby byla vůbec vidět. Věřím ale, že v zimě se to zlepší, stejně jako s tou světlou Hoolou a budu ji využívat opravdu hojně a vynahradím ji teď to čekání. Dandelionka mi přijde jako nejprášivější produkt z této paletky, přesto ale neopadává a hezky se s ní pracuje. Aspoň nemusíte v políčku desetkrát šmrdlat štětcem, abyste něco nabrali, stačí jednou smočit a je to. Ale pak to stejně musím vrstvit, takže je to vlastně jedno 😀

Rockateur tvářenka je ta, kterou v posledních dnech využívám fakt často a je to na ní dost vidět. Řekla bych, že tohle je ten optimální odstín, který musí slušet naprosto všem. Lehce nahnědlá barva dodá tvářím fakt krásný přirozený efekt a hezky je zdůrazní. Na začátku byla na této tvářence taky taková lehce sheenová vrstva, ale v barvě tvářenky. Ta se samozřejmě taky hnedka smázla. Vypadala na pleti taky hezky, víc ji rozzářila, ale u téhle tvářenky mi zase až tolik nevadí, že se sloupala. V tomhle případě se mi líbí spíš ta matnější barva, ačkoliv tedy úplně matná není a má velmi lehoučký, téměř neviditelný sametový lesk. Tahle barva se o trochu hůř nabírá, ale zase to není nic oproti Galifornii, ta jde fakt blbě.

No a nesmíme zapomenout na štěteček. Z toho jsem docela překvapená, přiznávám. Vždycky, když jsem totiž někde viděla fotku s ním, říkala jsem si, jaký je opelichaný a že musí být hrozně tvrdý. No ale zase jsem se pletla. Ačkoliv je štěteček maličký, tak se opravdu dobře drží a z ruky neklouže. Štětinky jsou krásně jemné, skvěle se s ním produkty nabírají (až na tu Galifornii, ta prostě nejde :D) a krásně se aplikují na pleť. Navíc tím, že je štěteček takto dlouhý a úzký, hezky vykreslíte nejen linii kontur v případě použití Hooly, ale i tvářenka s ním vypadá hezky a přirozeně. Za tohle určitě další palec nahoru.

Zcela upřímně a na rovinu – pokud jste si ji nekoupili dříve, už ji asi jen velmi těžko seženete, jednalo se totiž o limitovanou edici. A já můžu říct na závěr jediné – tuhle paletku miluji. Nečekala jsem, že si jí tak oblíbím, o to víc mě to překvapilo. Nelituji jediné koruny, kterou jsem za ní utratila, je vážně skvělá a 100% využitelná. To se o málo kterých paletkách dá bohužel říct.

Co vy na ní? Stihli jste si ji ukořistit? Jak se vám líbí? Já zvažuji, že bych si pořídila ještě samostnaně miniaturu tvářenky Dallas nebo Coralista, ale nejdřív je chci omrknout na živo, která mi bude sedět lépe. Přece jen jen na víkendový výlet je zbytečné tahat celou velkou paletu, že. No něčím si to musím zdůvodnit 😀 Každopádně pokud si ji budu kupovat, ráda bych to udělala až po Vánocích, protože jak jsem psala již v jednom z minulých článků, momentálně se snažím dodržovat nakupovací stopku. A zatím se mi to daří 🙂

2 komentáře

Napsat komentář