povídání

Clinique Moisture Surge – tři krémy a přesto každý jiný

Řekla jsem si, že když jsem měla možnost vyzkoušet všechny tři krémy Moisture Surge od Clinique, hodilo by se nějaké jejich srovnání, protože když jsem o nich přemýšlela, uvědomila jsem si, že je každý úplně jiný. Už si svou kosmetickou rutinu bez péče Clinique neumím představit, i když ne vše pečující používám právě od Clinique. Krémy jsou ale právě to, co používám už delší dobu a rozhodně nehodlám měnit. Předně bych měla asi říct, jakou mám pleť – spíše smíšenou až sušší. Dočetla jsem se ale, že MS krémy by měly být vhodné pro všechny typy pleti.

Moisture surge Extended Thirst Relief (zkratka MS) je verze, kterou jsem měla nejvíckrát a která se už přestala vyrábět a nahradila ji nová verze Moisture Surge 72-hour auto-replenishing hydrator, o které se rozepíšu později. Upřímně, když jsem se dozvěděla, že tato verze končí a nahradí ji nová, dost jsem se lekla. Známe to asi všichni – spousta inovací a změn bývá často k horšímu.

Už po pár vzorcích MS, které jsem před asi třemi lety ozkoušela, jsem se do krému zamilovala a věděla, že nechci jiný. Co se konzistence týče, je lehoučká a gelová a krém na pleti velmi příjemně chladí. U tohoto typu krému bez olejů se uvádí hydratace po 24 hodin. Krásně rychle se vsakuje a to i v případě, že nanesu opravdu tlustší vrstvu jako masku – do pěti minut je téměř kompletně vpitý a pleť je krásně svěží a vláčná, napitá.

Ještě mám tohoto krému v zásobě jedno plné balení + aktuální načnuté a až ho dodělám, velmi ráda přejdu na inovovaný 72h krém krém. Proč? Čtěte dále 🙂

Moisture Surge Intense (zkratka MSI)
Nejprve se ale ještě podíváme na tuto Intense verzi. Jak už název napovídá, půjde o intenzivnější, výživnější verzi. Tento krém je mnohem hutnější, mastnější a doporučuji ho na opravdu velmi suchou pokožku nebo na zimní období, tak, jak jsem ho používala já. Je určen pro opravdu suchou a dehydrovanou pleť a opět slibuje hydrataci po 24 hodin.

Krém MSI používám v období cca od října až tak do března, záleží na počasí, ale obecně ho preferuji v chladnějších měsících. Je opravdu hodně výživný, takže i déle trvá, než se vsákne. Pokud trpíte na opravdu velmi suchou pleť, šupinatění obličeji a suchá místa, tohle je přesně to pravé pro vás. I přesto, že mám v zimě tento krém ráda, budu nejspíš nadále používat právě níže zmíněný Moisture Surge 72-hour auto-replenishing hydrator. Proč?

Moisture Surge 72-hour auto-replenishing hydrator (zkratka MS72)
A teď už hurá na tuhle novinku, která přišla na trh teprve před pár týdny. Tato verze obsahuje aktivovanou vodu z aloe vera a kyselinu hyaluronovou společně s kofeinem. Hydratace po 72 hodin by měla vydržet i po umytí obličeje. Využití tohoto krému je potom poměrně široké – buď jako hydratační krém, na refresh během dne (i přes makeup), jako maska ve větší vrstvě, na konečky vlasů, na sušší místa na těle, na nehtovou kůžičku… jak říkám, využité je opravdu velké a jedná se tak o multifunkční produkt, který, na rozdíl od MSI, má pro mě využití celoroční. Nemusím tak mít na poličce klasický MS na teplé období a MSI na chladnější období, ale stačí mi pouze jeden a to tento MS72. Ideální!

Navíc i cena je přívětivá – 75 ml balení vyjde na 970 Kč, 50 ml balení je za 810 Kč bez jakýchkoliv slev. Ano, tohle je pro mě přívětivá cena, protože když si vezmu, že když jsem používala běžné krémy z drogerie (Loreal, Garnier, Nivea atd v ceně cca 200 Kč za 50 ml), vydržely mi maximálně tři týdny nebo měsíc a navíc nebyly ani tak dobré. Padesátimililitrový klasický MS mi vydrží minimálně půl roku, protože ho stačí opravdu málo a kupovala jsem ho v akcích i kolem pětistovky. Jasně, počáteční investice je větší, ale výdrž mnohem delší a to nemluvě o účincích.

Nejčastěji ho používám právě jako hydratační krém nebo masku, ale zkoušela jsem ho již několikrát i na na nehtovou kůžičku a na všechny tyto tři věci funguje perfektně. Mimochodem, skvěle funguje i na spálený krk a dekolt, krásně zchladí a božsky hydratuje, aniž by mastil.

Já mám ve své rutině jasno – bez inovovaného MS72 už ani ránu. Oba předešlé MS krémy mi nahradí tento jeden, multifunkční. Jaký hydratační pleťový krém používáte vy?

*MS72 jsem dostala od Clinique, ostatní produkty jsem si zakoupila sama

Napsat komentář