povídání

Vánoční stromeček, který neopadá

Čas Vánoc se s třetí adventní nedělí zase o trochu přiblížil a je třeba zařídit spoustu věcí včas, ne na poslední chvíli, jako to dělá většina lidí. Napéct cukroví, nakoupit dárky, opatřit si stromek. Stromek, který něco vydrží a neopadá po prvních dnech v teple. A já přináším návod na ten, který vydrží věčně!

Budeme potřebovat:
polystyrenový kužel – seženete v květince, drogerii, papírnictví – ale nemají ho všude
vánoční řetěz – obchodní domy jsou jich plné už od září, takže to problém nebude
tavnou pistoli – dá se koupit v papírnictví, popřípadě drogerie, květinka, domácí potřeby
špendlíky – postačí nám jich asi pět

A jdeme na to! Zapněte si tavnou pistoli a zatímco se bude nahřívat, vezměte si kužel a řetěz. Začátek řetězu připevníme pomocí špendlíku. Opakujeme to asi na 3-5 místech po cca 5 cm. Je to proto, aby se nám řetěz ze začátku pěkně přichytil a neodchlipoval se.

Jakmile se nám pistole nahřeje, přilepíme začátek. Chvíli počkáme, až hmota zatuhne a řetěz se přichytí. Po zaschnutí v místech, kde jsou špendlíky, je odděláme a kápneme tam lepidlo. Důležité je řetěz pořádně zalepit, aby nám pevně držel a neodlepoval se. Při lepení dávejte pozor na prsty, tavná hmota pálí!

Když dojdeme tam, kde jsme začínali, musíme řetěz zvednout nad stávající řádek. Bude se nám tedy omotávat stále dokola, až do špičky.

Omotáváním řetězu se vám budou vytvářet krásné stupně, na této fotce je to také znát, lépe to bude vidět na celku.

Už jsme skoro u konce! Ve chvíli, kdy máte téměř namotáno a koukají vám cca 3-4 cm polystyrenu, polepte ho lepidlem celý. Řetěz domotejte a na špičce pořádně přimáčkněte, aby držel. Nejspíš ho budete muset chvíli přidržet, než lepidlo zaschne. Teprve potom ustřihněte.

Hotový stromek je skvělou vánoční dekorací, která se hodí nejen do interiéru, ale i ven, před vstupní dveře apod. Řetěz můžete použít jakékoliv barvy, pokud máte vánoce zlaté, pěkně si stromeček slaďte s ostatními doplňky. 

Tip nakonec: Pokud se vám nepodaří sehnat polystyrenový kužel, nezoufejte a smotejte si ho z papíru! 

0 komentářů

Napsat komentář