povídání

Adventní věnec

Blíží se neúprosně první adventní neděle, což znamená, že na adventním věnci by se podle tradic měla zapálit první svíčka. Ale nejprve si potřebujeme ten věnec vyrobit. Do bytu jsem se rozhodla udělat věneček bez jehličí, aby neopadal. Ven na dveře jsem si pak připravila klasický z větviček. A tady už je návod, jak si ho uplést 🙂

Budeme potřebovat korpus na věnec. Dá se koupit v drogerii, papírnictví i v květince a stojí pár korun, cca okolo dvacky. Seženete ho buď polystyrenový nebo ze slámy. Je jedno, jaký si pořídíte, s oběma se pracuje velice dobře. Takže to je na vás. Já zvolila polystyrenový, jelikož jsem ho měla už od loňska doma. Dále si připravte zahradnické nůžky na větvičky a vázací drát. Koupíte též v květince či drogerii.
Jakmile máte připravené pomůcky, je třeba si nastříhat větvičky. Stříhám je cca 15 cm velké, ne větší, spíše menší. Pokud je máte moc velké, bude se vám s nimi špatně pracovat. Já použila na základ jedlové větvičky a buxusové na oživení. Pokud si chcete udělat věnec z větviček domů, rozhodně doporučuji použít jedli. Je to nejtrvanlivější jehličnan. Pokud použijete smrk, v teple vám za pár dní opadá. Pokud plánujete něco na dveře, je prakticky jedno, jaký jehličnan použijete, v chladu vydrží všechny. 
A už se pojďme věnovat samotnému omotávání. Vezmeme si korpus a přiložíme na něj větvičky tak, aby se zakryl bílý podklad a nikdy nám nevynikal. Pak vezmeme vázací drát a prostrčíme ho korpusem. Konec drátu musíme pořádně upevnit. Buď ho omotáme víckrát kolem korpusu a zastrčíme, nebo stačí omotat jednou, dvakrát a konec drátu splést dohromady se zbytkem drátku. A samozřejmě pořádně utáhnout.
A Pak už jen přidáváme větvičky, oplétáme drátem a hlavně pořádně utahujeme, aby nám větvičky nevypadávaly. Když se budete blížit k místu, kde jste začínali, zastrkávejte větvičky pod ty stávající a opět utahujte drátkem. Hezky ho pod větvičky zamaskujte, aby nekoukal. 

A takto už vypadá můj věnec. Pletla jsem ho asi 15 minut včetně stříhání větviček, takže to není práce na dlouho, pokud máte zručné ruce a víte, jak na to. Což, snad, s tímto návodem, nebude problém 🙂

Věnec si pak dozdobte dle vlastního vkusu – sušené pomeranče, stébla skořice, ořechy, ozdoby… Využijte svou fantazii! 😉

0 komentářů

Napsat komentář