povídání

Vánoční stromek aneb i pár větví udělá parádu

I když mají mnozí z nás (včetně mé rodiny) doma stromek umělý, nic Vám nebrání v tom, provonět si domov větvičkami.

Použila jsem větvičky stříbrného smrku, protože jehličí konkrétně tohoto stromu mi přijde trvanlivější a neopadá hned jako třeba klasický smrk. Jedle ale také poslouží velice dobře. 
Dále si připravte květináč, v kterém bude Váš stromek bydlet a také piaflor, hmotu, do které budete větvičky zapichovat. Seženete v každém květinářství za pár kaček. 

Piaflor jsem si nakrájela podle květináče, dá se i dobře tvarovat, takže se dá zmáčknout apod, pokud je třeba. Dost ale drobí a opadává, pracujte nejlépe na novinách nebo si po sobě hned vyluxujte, ať se Vám nezašlape do koberce.

Potom už přišel čas na větvičky. Tu největší jsem dala jako hlavní a ostatními jsem ji už jen doplnila, aby nepůsobil stromek chudě. Pro delší výdrž nalijte do květináče vodu, piaflor ji nasákne a větve vydrží déle svěží. Konkrétně stříbrný smrk to zvládne obstojně ale i bez vody.

Pár ozdobiček nebo řetěz a je hotovo. Jak se říká, v jednoduchosti je krása a já nemohu jinak, než souhlasit. Červené ozdoby a ubrousek stejné barvy pod bílým květináčem mu dal vyniknout. Klasické barvy Vánoc, které mě nikdy neomrzí.

Jaký máte u Vás doma stromek, živý nebo umělý? Pokud umělý provoníte si byt aspoň větičkami?

Instagram • Facebook • Youtube • Prodej náramků

0 komentářů

Napsat komentář