povídání

Razítka z gumy

Spousta z nás používá v práci razítka. Co zavést jejich používání i doma? Můžete si tak natiskat cokoli chcete a věřím, že děti vám rádi pomohou! Mám pro vás tip na snadnou a levnou výrobu!

K výrobě vám postačí minimum věcí – obyčejné gumy na gumování z papírnictví (nebo korkové špunty od lahví), řezák a razítková barva s poduškou, v které budete vyřezaná razítka namáčet. 

Každou gumu jsem ještě rozpůlila, aby písmena nebyla tak protáhlá a tak velká. 

Mějte na paměti to, že abyste měli písmena správně natištěná, je třeba je zrcadlově obrátit. Doporučuji napsat si je na papír normálně a pak i obráceně, budou se vám snáz kreslit. Abyste nedopadli jako jedna blonďatá paní, která psala nápis na výlohu zevnitř a neotočila ho zrcadlově 🙂

Pak stačí podle vzoru na papíře přepsat písmena obyčejnou tužkou na gumu a vyříznout.

Můžete si vytvořit libovolný nápis kombinací písmen. Co třeba použít razítka na přání k Valentýnu, k narozeninám a dalším významným dnům?

Vyříznutá razítka už stačí jen namočit do podušky napuštěné razítkovou barvou ( seženete obojí v papírnictví za pár korun, barva nemusí být jen černá, prodává se červená, modrá, zelená…) a otisknou na papír. Dejte pozor, ať je nenatisknete jinak otočená, než patří. Mě se podařilo vyříznout „N“ obráceně, ale naštěstí jsem nejdřív zkoušela tiskat na papír mimo, tak jsem na to přišla včas 🙂

Moc se mi líbí ty nedokonalosti na písmenech. Není to naschvál, chtěla jsem mít původně písmena krásně hladká a rovná, ale když to vidím natisklé, líbí se mi právě to, že nejsou písmena dokonalá. Působí živě, ne jako když je natisknete na počítači a jsou všechna stejně zarovnaná.

Tipy pro práci s tiskátky:

Pokud si nechcete zašpinit konečky prstů od barvy, doporučuji tiskat v rukavicích. Bohatě vám postačí ty, které nabízí u každé benziny při tankování zdarma. Pokud chcete mít ale ruce lépe pohyblivé, doporučuji rukavice, které se používají pro zdravotnické účely, koupíte v drogeriích, prodávají se i po kusech za pár korun 🙂

Pokud nechcete rukavice a chcete mít prsty čisté, doporučuji nalepit si vyříznutou gumu právě na zmiňovaný korkový špunt. Razítko bude vyšší a nebudete škrtat prsty o podušku.

Veselé tvoření přeji a doufám, že se mi pochlubíte výsledky! 🙂

21 komentáře

Napsat komentář