povídání

S blogerkou v kuchyni: Hrnkové muffiny s čokoládou a ovocem

Krásný čtvrtek moji milí,
dnes mám pro vás po delší době opět pečící video ze série „S blogerkou v kuchni„. A vrhneme se na jednoduché muffiny z běžných doma dostupných surovin bez vážení, po kterých se jen zapráší!

Video z pečení muffinů najdete jako vždy na mém Youtube kanále 🙂 Nechce se mi tu bohužel zobrazit náhled, pro spuštění videa klikněte TADY. Děkuji za pochopení.

Na přibližně 15 ks muffinů budete potřebovat:

2 vanilkové cukry
1/2 lžičky soli
1/2 hrnku cukru (i méně)
1 hrnek mléka
1 vanilkový pudink
1/2 hrnku oleje
2 hrnky polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
1 vejce
čokoládu, ovoce anebo další ingredience dle chuti
Nejprve smíchejte „mokré“ suroviny, tedy mléko, olej a vejce v robotu a potom do této směsi přidejte zbytek sypkých surovin, včetně čokolády. Důkladně promíchejte, aby v těstě nebyly hrudky.
Pokud plánujete dát do muffinů i ovoce, přidejte ho až na konec do hotového těsta a jen ručně lehce promíchejte. Předejdete tak tomu, že z ovoce budete mít marmeládu 🙂 

Těsto plňte do papírových košíčků nebo silikonových formiček (záleží na vás). Nedávejte košíčky úplně plné, protože vzhledem ke kypřícímu prášku muffinky povyskočí a nakynou, tak ať je nemusíte nahánět po celé troubě 🙂

Pečeme na 180° cca 20 minut v případě horkovzdušné trouby. Já pekla klasicky, bez horkovzduchu a vyšlo mě to na cca 35 minut. To, že jsou muffiny upečené i vevnitř vyzkoušejte na špejli.

Muffiny můžete různě zdobit, jsou oblíbenými sladkostmi na oslavy a různé párty a pokud je navíc doladíte stylovou vlaječkou na párátku z washi pásky, máte i skvěle vypadající kousek!

Přeji dobrou chuť a pokud se rozhodnete muffiny upéct, nezapomeňte poslat fotku! 🙂 

0 komentářů

Napsat komentář