povídání

Pravý Blueberry Pink sešit aneb vyměň starý kabát za nový!

Začal vám školní rok a nechcete ho celý trávit ve společnosti ošklivých sešitů? Mám další řešení!

Když jsem narazila na tyto papíry, hned jsem si řekla: „To je přesně Blueberry Pink!“ a musela jsem si jich koupit celý štos. A hned jsem je musela nějak zužitkovat. Například na desky sešitů.

Stačí vám k tomu jen málo, barevné čtvrtky nebo pevnější karton, nůžky, tužka, lepidlo a sešit, který chcete přetvořit.

Sešit „svlékněte“. Rozevřete sponky (nůžkami, nožem, rozešívačkou) a vyndejte je. Můžete je ještě použít, ale spíš doporučuji pak volit nové. Ale k tomu se ještě dostaneme 🙂

Svléknutý „obal“ sešitu ale ještě nevyhazujte. Pokud máte sešit A5, položte desky sešitu na papír A4 přesně tak, aby rohy splývaly. A asi 2-3 centimetry za přehybem si udělejte značku. A kolmo ustřihněte. Druhá část desek bude menší. Respektive taková, aby doplnila zbylou část desek sešitu a nikde nic nepřečuhovalo. Zároveň ale myslete na to, že k sobě obě části musíte přilepit! Takže doporučuji ustřihnout si jednu, pak vzít celý druhý arch (v mém případě růžový), nalepit ho k modrému a zastřihnout podle velikosti desek sešitu.

Takto vypadá připravený nový obal.

A teď přijde ta těžší část. Dát všechno dohromady. Položte si vnitřek sešitu, z kterého jste odoperovali původní desky na ty nově vytvořené tak, aby vám seděly. Špendlíkem si pak na místě sponek sešívačky propíchněte nový obal. Aby se vám to dávalo lépe dohromady, propíchněte vnitřek sešitu něčím větším, než špendlík. Například šídlem nebo kružítkem. Desky sešitu už propichovat nemusíte, ať tam nemáte velké díry. Pak jen prostrčte sponky do sešívačky deskami, navlékněte vnitřek sešitu a zahněte. Doporučuji použít nové sponky, bude se vám s nimi lépe pracovat, jelikož nebudou ohnuté jako ty, které jste z původního sešitu vyndaly.

No a máte hotovo! Na přední stránku pak můžete ještě pomocí kreditky obkreslit rámeček na jméno, jako jsem to dělala tady nebo jen nakreslete fixou na kontrastní papír bublinu, vystřihněte a přilepte.

Sešitky Blueberry Pink se mi moc líbí, snad se i povedly a už se těším, až si do nich něco zapíšu! 🙂

0 komentářů

Napsat komentář