povídání

Nejen Vánoční inspirace: DIY balicí papír

Vybrat slušivý vánoční papír, který by se pod stromečkem vyjímal je někdy opravdu umění. V obchodech mají vesměs kýčovité, hrající všemi barvami. A zabalit dárek k narozeninám v průběhu roku? Nemožné sehnat papír bez hvězdiček, stromečků a sněhuláků! 
Co takhle si ho vyrobit?

Není to samozřejmě nic složitého. Stačí vám k tomu jen nějaké razítko. To snadno vyrobíte například z gumy nebo korkového špuntu.

Já použila k výrobě klasickou gumu na gumování, jelikož ta se lépe krájí. V papírnictví stojí pár korun, seženete různé velikosti, kdežto korkovým špuntem jste limitováni velikostí.

Do gumy jsem řezákem vykrojila požadovaný tvar (z jedné strany jsem zkoušela jen kostičku, z druhé kolečko). A tímto máte razítko hotové.

Nyní je řada na barvě. Původně jsem chtěla zvolit bílou temperovou barvu, ale jaksi mi došla, tak jsem sáhla po tuši. (Koupíte v každém papírnictví, mívají i různé barvy, cena okolo 30 Kč a vydrží vám dlouho). Nemusíte používat štětec, kterým byste eventuálně temperu na razítko nanášeli, u tuše je kapátko, kterým to jde velice snadno.

A pak už stačí jen otiskávat na balicí papír dle vaší fantazie. Doporučuji pracovat na nějaké podložce nebo alespoň novinách, zabráníte tak špinavému stolu a dalším nežádoucím nepříjemnostem.

Otiskávání vám chvilku zabere, zvlášť pokud máte v plánu přípravu většího archu. Pokud předem nevíte, jak velký papír budete na dárek potřebovat a kolik ho natisknout, nabízí se možnost potisku až po zabalení dárku. Této metodě bych se však ale já osobně vyvarovala, tuš i tempera mohou papírem snadno prosáknout a mohli byste dárek zničit.

A k zabalení dárku můžete použít můj oblíbený provázek Baker´s Twine, o kterém jsem psala zde.

Věřím, že každý si najde svůj motiv a pustí se do tvoření, já přemýšlím, na jaký papír se vrhnu jako další 🙂 

Pěkné tvoření přeje 

Veruš

0 komentářů

Napsat komentář