povídání

DIY papírové sáčky

Znáte mě, jsem tvor tvořivý a miluji všechny tyhle kreativní věcičky a tvoření s nimi. A když jsem narazila na papírové sáčky na Pinterestu, bylo jen otázkou času, kdy se pustím do jejich vyrábění. 

K výrobě papírových sáčků vám postačí jen minimum věcí. Základem je samozřejmě papír. Já použila svůj oblíbený nebělený balicí papír, z kterého jste u mne mohli vidět už několik DIY tipů. Další důležitou pomůckou je lepidlo, jelikož bez něj se také neobejdete, pokud nechcete sáček sešívat sponkovačkou, což je také jedna z možností 🙂

Ustřihla jsem si požadovaný rozměr (doporučuji nejprve zkusit vytvořit menší sáček, než se pustíte do něčeho většího), papír jsem přehnula na necelou polovinu tak, aby mi na jedné straně kousek přečuhoval, tak jak to vidíte na fotce. Přesahující konec jsem pak ohnula dovnitř a slepila, spodní hranu jsem také zahnula a též slepila. A sáček je hotov.

Sáčky si můžete jednoduše dozdobit tím, co máte zrovna po ruce.

Skvělou variantou zdobení je bílý lihový fix, jež seženete v papírnictví. Pracovala jsem s ním třeba tady. Dále se pak nabízí potisk pomocí podomácku vytvořených razítek, příklad zde.

Na co byste využili papírové sáčky vy? Já v nich posílám objemnější šperky zákaznicím 🙂 

0 komentářů

Napsat komentář