povídání

Adventní dekorace

Advent je tady! Ač se mi ještě v říjnu zdálo, že jsou Vánoce v nedohlednu, přiblížily se až moc rychle a mám pocit, že vůbec nic nestíhám. Musela jsem tedy pro letošek volit jednoduché dekorace, které nezaberou moc času. A jaké že to jsou?

První dekorace byla hrozně spontánní. Tácek je z Ikea, kuličkový řetěz mám asi sto let někde z Tesca a svíčky s čísly jsou z Lidlu. Když jsem je kupovala, netušila jsem ještě, co s nimi provedu. Ale když jsem doma vytáhla krabici s nápisem „Vánoce“ a viděla ten tácek a řetěz, bylo hned jasno. Rychlé, jednoduché, stylové.

Druhá dekorace byla také moc jednoduchá. Jde o klasický věnec z jehličí doplněný ozdobami ve zlatých a červených barvách. Výhoda tohoto věnce je ale neskutečná – je totiž UMĚLÝ! Nevypadá tak, že? Vypadá opravdu věrohodně, bonus navíc – nikdy Vám neopadá. Koupila jsem ho v loňských povánočních slevách asi asi za stovku a těšila jsem se, až ho letos vytáhnu.

A konečně je tady. Nasázela jsem na něj místy ozdůbky, nic souměrného, jen tak ledabyle, nerovnoměrně. Líbí se mi to tak a červený talíř vespod tomu dodá krásnou celistvost…

… ale se svíčkou vprostřed? To je zase úplně jiný věnec, co říkáte? Červená svíčka z Ikea sedí přesně doprostřed věnce a krásně ho doplnila.

Ještě včera ráno jsem si myslela, že výše vyfoceným věncem končím s adventními dekoracemi, ale dopoledne mě mamka přesvědčila o opaku. Takže jsem vytáhla na jídelní stůl veškerý kreativní nepořádek a pustila se do toho…

Zdobila jsem černý plechový stojánek, který mamka koupila za 250 Kč v trafice, kde mají vždy i spoustu dekorací. Dospodu jsem dala kolečka piafloru, do kterého jsem potom nastříhala větvičky stříbrného smrku, buxusu, tůjí atd.

Doplnila jsem stojánek, aby nikde nekoukal piaflor a aby větvičky byly rovnoměrně rozložené. Potom už nezbývalo než posadit na svá místa svíčky. Volili jsme kulaté, ale dají se použít i klasické adventní i ty stupňované.

Úplně poslední věcí bylo doladění ozdůbkami a skořicí, aby jídelnu trochu provoněla. Ozdůbky jsem volila už jen tlumené, bílé a sem tam zelené s třpytkami. Místy je ještě mezi větvičky vložená smotaná látka z kokosového vlákna.

A nakonec jen jednoduchý věnec na vstupní dveře. Je umělý, dozdobený jen kuličkami na drátcích v bílé, zlaté a modré barvě. Chtěla jsem původně nechat jen modrou a bílou, ale nakonec ani ta zlatá tam nevypadá zle, co myslíte?

Jaká je Vaše letošní dekorace? Co říkáte na ty naše? Do jakých barev ladíte Vánoce letos vy?

0 komentářů

Napsat komentář