povídání

Rozlišovače do desek

Jsem  přesně ten typ člověka, co musí mít vše zorganizované do posledního detailu. Ale to už o mě asi víte 🙂 Své blogovací desky, které jsem představila již v tomto příspěvku, jsou nedílnou součástí mého blogování a nosím je s sebou téměř všude. A jelikož jsem měla rozlišovače v nich jen z měkkého papíru a už byly poněkud pomačkané, rozhodla jsem se vytvořit si nové, pevnější.

Postačil k tomu karton, který jsem nastříhala o centimetr větší, než je formát A4 na šířku. Proč větší? Aby se dal rozlišovač používat jako záložka, nebo jak to říct. Kdyby byl stejně velký jako papíry v deskách, nebyl by vidět a neplnit by účel.

Ten přesahující centimetr do šířky jsem pak ale nenechávala po celé délce, jelikož mám rozlišovačů více a potřebuji mít přehled, kde který je. Vystřihla jsem si tedy takový ze dvou stran zakulacený obdélníček, vynechala centimetr od kraje rozlišovače a obkreslila ho tam. Zbytky jsem pak odstřihla a na rozlišovači mi tak vznikla požadovaná záložka. Stejně jsem postupovala u dalších rozlišovačů, jen jsem obdélník posouvala podle potřeby tak, aby se pak záložky nepřekrývaly.

Pak už stačilo přesahující štítky jen krasopisně nadepsat a je hotovo 🙂 

Používáte v deskách nějaké rozlišovače? Jaký máte systém hledání?

0 komentářů

Napsat komentář