povídání

Kapsa do desek

Možná si pamatujete na mé „blogovací desky“, které jsem vám představovala v článku Jak si organizuji blog aneb pomůcky při blogování. V poslední době pro vás objednávám na Ebay a Aliexpress celkem hodně věcí a jelikož si vaše objednávky píšu na kartičky, potřebovala jsem je někde uskladnit, abych je měla vždy po ruce a aby mi nevypadávaly a tak dále. Proto jsem si vyrobila tuto jednoduchou kapsu, do které si můžete dát prakticky cokoli, pokud se vám to rozměrově vejde. 

Základem všeho byla čtvrtka (pevný karton) formátu A3, kterou jsem překládala na necelou polovinu. Jak vidíte na obrázku níže, přeložila jsem si ji cca 2 cm od kraje, aby bylo kapsu za co do desek zavěsit. Pro zavěšení poslouží právě ten pásek, ale o tom později 🙂 

Takto přeloženou čtvrtku potřebujeme po dvou stranách slepit. Nejprve si slepte spodní část, tu doporučuji lepit něčím širším. Já použila průhlednou izolepu.

Pak potřebujeme slepit okraj tam, kde jsme nechávali cca 2 cm mezeru. V tomto případě jsem k lepení použila washi pásku, je užší, což mi vyhovuje, ale také má nejen dekorační účel, ale i rozlišovací. 

Po slepení spodního a bočního kraje vám vznikne papírová kapsa / pytlík, říkejte tomu, jak chcete 🙂

Pak jsem sáhla po děrovačce a v místě spirál na deskách jsem udělala čtyři dírky, aby se dala kapsa zavěsit do desek. 

Níže můžete vidět rozlišovací schopnost kapes ozdobených washi páskou. Vím, že když hledám objednávky z Ebay, jsou v kapse s puntíky a ty z Aliexpress jsou v té se vzorem chevron, takže vím hned, kam mám sáhnout. Rozlišením můžete také docílit toho, pokud koupíte karton barevný. Můžete si tak vytvořit neotřelé barvičky ladící s vašimi deskami. Kapsy můžete pomalovat, polepit, různě ozdobit… Fantazií se meze nekladou 🙂 

 Používáte nějaké vychtávky, které vám usnadňují práci?

0 komentářů

Napsat komentář