povídání

DIY svítící domečky

Vánoce se kvapem blíží a spousta z nás už plní své domovy různými tématickými dekoracemi. Co takhle udělat místo i svítícímu domečku? Jednoduché a stylové!

Potřebovat budete jen tvrdší karton, pravítko, tužku, lepidlo nebo oboustrannou lepící pásku a nůžky nebo zalamovací nůž
Není to nic složitého, stačí vám načrtnout si obdélník a štít. K tomu potom stačí z každé strany přidat kousek kartonu na záhyby, kterými budete lepit domeček k sobě. Jako na fotkách níže. 
Zbývá nakreslit okénka (můžete si zvolit, jaká se vám budou líbit, malá, velká, podlouhlá…), popadnout nůžky, domeček vystřihnout a vrhnout se na okénka. Doporučuji je vyřezávat nožem, jde to lépe než nůžkami. Přiložíte si pravítko k okraji okénka a jen vyřezáváte 🙂 Záhyby potom klasicky o pravítko přehněte.

Na zkompletování domečku budete potřebovat ještě boční díly, které spojíte s těmi předními. Budou to také dva obdélníky, spodní obdélník bude stejně vysoký jako přední díl a horní obdélník (střešní) bude stejně vysoký jako štít. Pak stačí jen v místě, kde začíná štít, obdélník ohnout. Lépe jsou boční díly vidět na fotkách níže.

Nastal čas vše sestavit dohromady. K tomu Vám poslouží lepidlo nebo oboustranná lepící páska. Já nechtěla čekat, než mi lepidlo zaschne, volila jsem tedy pásku. Tu jsem nalepila na ohnuté záhyby a postupně přikládala a přilepovala boční části.

Hurá, už bydlíte!

Ale abyste mohli i svítit, bude to chtít světýlka 🙂 Ta moje jsou z ikea za 79 Kč a jsou skvělá v tom, že jsou na tužkové baterie, nepotřebují tedy zásuvku a můžete si tak přesunout domeček i tam, kde zásuvka není.

UPOROZNĚNÍ! Domeček není stavěn na to, aby se v něm svítilo svíčkou! Uvědomte si, že je papírový! Plamen svíčky by mohl karton zapálil a mohli byste vyhořet, v žádném případě tedy do domečku nedávejte svíčky!!!

A co takhle svítící městečko? Když si vytvoříte několik různých domečků, můžete mít úžasné svítící město, které vám bude kde kdo závidět! 🙂

Co na to říkáte? Myslím, že na Vánoce (a nejen na ty!) je to ideální dekorace 🙂

0 komentářů

Napsat komentář