povídání

DIY Diář

Ahoj moji milí,

velice dlouho jste se mě na tento článek ptali a konečně Vám ho přináším! Pojďme se společně podívat na kloub diáři, který jsem sestavila celý od začátku až do konce a o který si budete moct zasoutěžit!

Začalo to všechno washi páskami. Pevnější karton, čtvrtku, jsem jimi oblepila, abych získala pevné přední a zadní desky. Jednoduché, rychlé, krásné!

Výroba měsíčních přehledů byla taky poměrně snadnou částí. Na papíry formátu A5 ( formát mého diáře) jsem si načrtla políčka zobrazující jednotlivé dny, do kterých se potom vepsala data tak, aby seděla – pondělí je tolikátého, úterý zase tolikátého… Políčka jsem dělala ručně, tedy za pomocí fixu a pravítka. Pruh na pravé straně potom slouží na název měsíce, jak vidíte níže. Ten si můžete i vybarvit a nazdobit podle svého 🙂 Pak jsem jen přehledy okopírovala z jednostranných na oboustranné dvanáctkrát. Názvy dní už jsem nepsala, protože si myslím, že je jasné, že druhý sloupec patří úterý, třetí středě a tak dále 🙂

Částí, která mi zabrala nejvíce času byly jednotlivé týdny v kalendáři. Ty jsem vytvářela na počítači v programu Adobe InDesign. Vytvořila jsem nejprve levou polovinu týdne a potom pravou. Obě jsem si je vytiskla a z jednostranných opět udělala na kopírce dvoustranné a okopírovala tolikrát, kolik je v roce týdnů. Já jich teda měla více, asi kolem 70 kusů, protože jsem popleta a občas jsem napsala něco někde špatně, tak abych měla nový na výměnu. Ručně jsem potom dopsala, o jaký jde měsíc a týden a vepsala jednotlivá data. Stránka má opět osm „chlívků“, sedm na dny v týdnu a osmý v pravém dolním rohu pro poznámky.

Každý měsíc jsem potom oddělila obrázkem, který jsem vytiskla a připevnila pomocí washi pásek. Nechtěla jsem ho lepit klasickým lepidlem, aby se obrázky nekrabatily.

Nakonec nezbylo nic jiného, než dát diář dohromady. Použila jsem kroužkovou vazbu, kdy na spirálky navlékáte strojem proděravěné listy. Kroužkovou vazbu používám často a vazač máme doma, takže volba byla jasná. Pokud vazač nemáte, nezoufejte, zajděte do nějaké z tiskáren a měli by Vám diář na počkání za pár korun svázat.

Určitě jste si všimli, že je proděravěná i strana, která není svázaná. Jsem totiž popleta a desky jsem si do vazače vložila obráceně a proděravěla. Už se mi nechtělo dělat nové, tak jsem to takto nechala a věřím, že v dírkách se bude nějaká krásná bílá nebo růžová mašlička, kterou si tam nová majitelka dá, velice vyjímat! 🙂

Jak už jsem mnohokrát říkala, rozhodně nejde o dokonalý diář, má spoustu chyb. Ale Vy jste mě tak dlouho přesvědčovali, že ho chcete do giveaway, že jsem se rozhodla vyhovět Vám. Navíc by mi bylo líto ho jen tak vyhodit, když jsem si s ním dala tu práci 🙂

Na slibovanou giveaway se můžete těšit už koncem listopadu 🙂

Co vy a Váš diář? Už nějaký máte? Kupujete si vždy nějaký sobě na míru, nebo Vám je jedno, jaký máte?

41 komentáře

Napsat komentář